05 lutego 2013

Abby McDonald - Wymiana studencka

Autor: Abby McDonald
Tytuł: Wymiana studencka
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2009
Okładka: Miękka
Ilość stron: 296
Dwie dziewczyny będące na pierwszym roku studiów w ramach wymiany studenckiej na jeden semestr zamieniają się uczelniami. Tasha, uwielbiająca przyjęcia i chłopców, wyjedża do Oxfordu. Natomiast Emily - pilna i zdolna studentka, zainteresowana wyłącznie nauką, trafia na Uniwersytet w Kalifornii, gdzie króluje dobra zabawa. Po katastrofalnych pierwszych dniach dziewczyny zaczynają kontaktować się online i postanawiają pomóc sobie nawzajem poprzez napisanie "przewodnika przetrwania”. 

Siedząc w szkolnej bibliotece i przeglądając książki w kategorii Literatura dla dziewczyn znalazłam tę oto pozycję. Miałam już dużo książek wypożyczonych, więc jej nie wzięłam, ale zapamiętałam tytuł. Po jakimś czasie postanowiłam wreszcie ją wypożyczyć.

Książka opisuje losy dwóch dziewczyn, z dwóch perspektyw. Różnią się od siebie totalnie, lecz łączy je parę spraw. Obie postanawiają wyjechać na wymianę i mają ku temu specjalne powody.
Emily to przykładna uczennica Oxfordu. Chodzi schludnie, nienagannie ubrana i zawsze jest przygotowana do zajęć. Na dodatek jej życie zaplanowane jest perfekcyjnie i nic nie wskazuje, że ma zamiar swoje plany życiowe zmienić. Ma w nim nawet czas na awaryjne wypadki.
Tasha natomiast to wybuchowa, rozrywkowa panienka, która jedynie by się bawiła. Uwielbia zakupy, imprezy, chłopaków i co by się dało. Jednak nie ma przy sobie nikogo, kto by zwrócił jej uwagę, kiedy podejmuje złe decyzje i szybko wpada w niezłe tarapaty.


Emily przeżywając strasznie zerwanie z Sebastianem, Tasha kompromitując się przed całą Ameryką. Obie postanawiają w ostatnim momencie wybrać się na wymianę studencką. Czy uda im się uciec od problemów i o nich zapomnieć. Czy się zaklimatyzują?

Uwielbiam tą pozycję. Jest w niej wiele ciekawych scen. Podobało mi się, że mamy pokazany obrót spraw z punktu widzenia każdej z dziewcząt. Każda z nich przeżywa coś innego. Jedna pragnie stać się z imprezowiczki szanowaną uczennicą, druga z pilnej i uporządkowanej dziewczyny chce stać się bardziej wyluzowaną.

Polecam!Pokazane jest w tej książce, jak dużo zależy od nas. Możemy się zmienić, ale nie jest to łatwe. Dziewczyny czekał bardzo trudny czas zmiany, w którym poznały różne swoje strony i mogły zdecydować, który wolą. Szukały spokoju i ucieczki, lecz nie można od problemów od tak uciec.

To książka dla młodzieży opowiadająca o życiu studentów. Uważam, że warta jest przeczytania ;)

3 komentarze:

  1. Zaciekawiłaś mnie tą książką. Poszukam jej w bibliotece. (:

    OdpowiedzUsuń
  2. wiekowo jestem starsza, ale lubię wracać pamięcią do dawnych lat i książka zapowiada się ciekawie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Może być ciekawa:) Także może się skuszę;)

    OdpowiedzUsuń

Ja się dla Ciebie produkuje, to może i ty byś dla mnie choć komentarz zostawił?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...