24 maja 2013

Richelle Mead - W Mocy Ducha

Po straceńczej wyprawie na Syberię Rosę Hathaway wróciła do domu, do Akademii Świętego Władimira. Czekają ją końcowe egzaminy i życie poza bezpiecznymi murami szkoły. Tego od zawsze pragnęła, ale trudno jej się cieszyć ze świadomością, że on gdzieś tam jest. Dymitr, którego niegdyś kochała i którego nie zdołała zabić.

Dziewczyna nie może też zapomnieć, że istnieje sposób, by pomóc ukochanemu. Jednak wiąże się on z podjęciem straszliwego ryzyka.

Czy za miłość warto zapłacić każdą cenę?


 W mocy ducha to już piąta część wszystkim dobrze znanego cyklu Akademii Wampirów. Powiem szczerze, że autorka w każdej części zaskakuje mnie czym innym, w każdej części jest to "coś", dla którego warto dany tom przeczytać. Z tym było tak samo. W pewnym momencie autorka zupełnie mnie zdziwiła rozwijającą się akcją. Ale zacznujmy od początku.

Rose Hathaway w ostatniej części przebywała podróż w poszukiwaniu swojego ukochanego, który niestety został przemieniony się w strzygę, a dziewczyna pragnie go zabić, aby mógł w spokoju spocząć. Jednak jak się dowiadujemy Dymitr nie został zabity i właśnie teraz wysyła Rose listy miłosne z hmm... pogróżkami. Nie, nie żartuje. Czytając taki liścik nieźle się uśmiałam i oczywiście odpowiednio skomentowałam go na głos. Ale to nie wszystko. Przed Rose są jeszcze egzaminy, na których musi się wykazać i zrobić dobre wrażenie. 

Jeśli myślicie, że w tej części nic ciekawego nie znajdziecie to jesteście w okropnym błędzie. Ta część ma wiele niespodziewanych sytuacji, czasem jest przewidująca, ale nie raz was zaskoczą szybkie zmiany akcji. W tej części dużą rolę odegra również Lissa, przyjaciółka Rose, która jest z nią powiązana szczególną więzią i Moc Ducha. Do tego wiele wydarzy się między Rose i Adrianem, a także nasza dampirzyca dokona bardzo ryzykownych czynów. Czy jesteście gotowi na kolejną dawkę wciągającej, przewrotnej akcji z dampirami i morojami? Jak tak to nie czekajcie, aż z nieba spadnie gwiazda, lecz już zaczynajcie czytać tą część :)

Gdy zaczęłam ją czytać, nie mogłam się już oderwać. Nawet zostawiłam ją raz przez przypadek w szkole, to nie wytrzymałam już i jeszcze tego samego dnia zaraz po nią poleciałam. Czytałam w każdej wolnej chwili, bo trudno było znaleźć taki moment, w którym mogłam czytać i spokojnie odłożyć ją na później.

A teraz? Niestety na kolejną część muszę czekać do wtorku. Nie chce wam za dużo zdradzać, ale muszę powiedzieć, że kończąc czytać tą część od razu zaopatrzcie się w ostatnią, bo trudno wam będzie wyczekać. Akcja urwała się w tak intrygującym momencie, że z niecierpliwością czekam, aby móc wypożyczyć kolejną. 

Polecam ją oczywiście wszystkim tym, którzy mają już wcześniejsze części za sobą i bardzo im się one podobały. Mam nadzieję, że tak jak ja spędzicie z tą częścią mile czas. ^^

Akademia wampirów 5 W mocy ducha [Richelle Mead] - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

7 komentarzy:

 1. Za mną dopiero dwa tomy tej serii, ale już nie mogę się doczekać kiedy zapoznam się z pozostałymi :D Nie myślałam, że ta historia tak bardzo mnie wciągnie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham, kocham, kocham! To jedna z najlepszych serii jakąkiedykolwiek czytałam! Rose - świetna dziewczyna, Dimka - ach, ten Dimka... :P Całą serię przeczytałam w ok dwa tygodnie. :D Dla mnie to mało, bo zazwyczaj nie mam zbytnio dużo czasu czytanie, ale ta seria mnie po prostu zachwyciła. :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam ją już dawno temu i mam niezwykle miłe wspomnienia po tejże serii ; )

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmmm jak zobaczyłam tylko opis to zatarłam łapki bo to zabrzmiało jak moje ukochane 'ghost story' i zdziwiłam się, że to ta seria. Sięgnę po Akademię Wampirów przy najbliższej okazji ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię tę serię, trochę szkoda, ze mam ją już za sobą

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyznam szczerze, że Akademia Wampirów nigdy nie mnie interesowała. Teraz jednak, powoli, zastanawiam się czy nie warto sięgnąć po tą serię :-)

  Pozdrawiam i zapraszam:

  im-bookworm.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Widzę,że Richelle nie próżnuje i coraz to nowe części wydaje. :-)

  OdpowiedzUsuń

Ja się dla Ciebie produkuje, to może i ty byś dla mnie choć komentarz zostawił?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...