29 października 2012

Fiszki - język angielski. Poznaj Wielką Brytanię !

Fiszki - język angielski
Poznaj Wielką Brytanię
Seria: Fiszki - język i fakty
Poziom: niższy średnio
zaawansowany (A2),
średnio zaawansowany (B1)
Zawartość: 100 kartoników,
mp3 do pobrania
Format: fiszki kartonowe
redakcja: Patrycja Wojsyk
ISBN: 978-83-62937-77-6
wydanie: I, 2012

O tytule:
"Poznaj Wielką Brytanię" to jeden z tytułów serii "FISZKI - Język i fakty" przybliżającej język i kulturę pięciu krajów europejskich najczęściej odwiedzanych przez turystów - Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii, Francji i Włoch.

W tytule "Poznaj Wielką Brytanię" na 100 kartonikach przybliżamy geografię, politykę, historię i kulturę Zjednoczonego Królestwa (Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej) oraz Irlandii. Podajemy też ciekawostki kulinarne i obyczajowe, a także najpopularniejsze stereotypy kojarzone z tym obszarem - a to wszystko po angielsku.
Od teraz:
- nie zamówisz haggis, jeśli jesteś wegetarianinem
- będziesz chciał spróbować whisky on the rocks i mince pies
- nie pomylisz the tube z YouTube
- będziesz wiedział, kto nosi bowler, a kto kilt

Zachęcamy do pobrania gratis nagrań w formie plików (mp3) - dzięki nim nauka będzie jeszcze skuteczniejsza.

Tytuł polecamy osobom na poziomie średnio zaawansowanym (A2-B1).


Kartoniki:
Autorzy dołożyli wszelkich starań, aby kartoniki były maksymalnie przejrzyste i zawierały tylko niezbędne informacje. Taka forma przekazu gwarantuje, że po kilku obróceniach kartonika zapamiętuje się jego treść.

Kartoniki ponumerowano, tak by możliwa była jednoczesna nauka z FISZEK i nagrań dźwiękowych.
Darmowe nagrania:
Każde pudełko posiada indywidualny kod, umożliwiający pobranie 100 plików audio (mp3). Kazdy plik zawiera nagranie haseł znajdujących się na pojedynczym kartoniku. Hasła nagrano w systemie: hasło w języku polskim - hasło w języku obcym. Po hasłach w języku obcym pozostawiono przerwę, aby umożliwić głośne powtórzenie słowa lub zdania.
O serii:
Każdy tytuł tej serii to 100 kartoników umieszczonych w poręcznym pudełku, które umożliwia naukę w dowolnym miejscu i czasie. Specjalne przekładki pozwalają na naukę w systemie quizu. Załączony do każdego produktu indywidualny kod pozwala na darmowe pobranie nagrań audio.  
Moja ocena:
Uważam, że fiszki są bardzo dobra formą nauki. Można je wszędzie ze sobą zabrać, co tylko ułatwia nam systematyczną naukę. Fiszki "Poznaj Wielką Brytanię" ukazują nam ważne rzeczy, które powinniśmy o tym kraju wiedzieć. Osobiście bardzo cieszę się, że miałam możliwość z zapoznaniem się z nimi, ponieważ za ponad tydzień wyjeżdżam właśnie do Anglii i będę mogła się sprawdzić co do wiedzy akurat o tej części Wielkiej Brytanii. 

Zalety fiszek "Poznaj Wielką Brytanię":
- są podręczne,
- są miłą formą nauki,
- ukazują kulturę, położenie i obyczaje kraju,
- szkolą nasz angielski,
- pliki mp3 do pobrania, pomagają nam lepiej wymawiać dane słowa i zdania.

Z fiszek dowiedziałam się wiele nowych słów w języku angielskim, jak i wiele niesamowitych i często zaskakujących informacji na temat Wielkiej Brytanii. Jestem z nich zdecydowanie zadowolona i z czystym sumieniem mogę wam je polecić. Naprawdę WARTO jest się z nimi zapoznać.Za fiszki "Poznaj Wielką Brytanię" bardzo dziękuję
wydawnictwu Cztery Głowy
1 komentarz:

  1. To z pewnością przydatna pozycja do nauki języka. Być może kiedyś będzie mi potrzebna :)

    OdpowiedzUsuń

Ja się dla Ciebie produkuje, to może i ty byś dla mnie choć komentarz zostawił?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...