13 stycznia 2012

Caroline Pitcher - Nie da rady bez czekolady

Tytuł: Nie da rady bez czekolady.
Autor: Caroline Pitcher
Ilość stron: 198

Przeczytałam kilka opinii na temat tej książki i niestety będę musiała powiedzieć, że nie ze wszystkimi się zgadzam. Uważam, że ta książka jest bardzo dobrze napisana i lekko się ją czyta. Bohaterowie są dobrze opisani, może nie wyczerpująco, ale to zawsze nie jest najgorzej.Em, Star i Lizzie są uczennicami liceum. Właśnie zbliża się E-dzień, a dokładnie tydzień z egzaminami. Duża część akcji książki odbywa się w autobusie, którym jeżdżą dziewczyny do szkoły.Poznajemy bohaterów takich jak Em (Emma) - dziewczyna, która uwielbia czekoladę, Star (Amarylis) - z powodu, że nie lubi swojego imienia i jest klasową gwiazdą ze względu na naukę jest nazywana gwiazdą, czyli "Star", Lizzie - która podkochuje się w kierowcy autobusu Stevie, Jono Watkins (Jonathan) - który drażni Em, tym że zna jej najskrytszy sekret i jeśli nie będzie go słuchać powie go wszystkim, Babcia z wózkiem - w wózku jest pies jakby coś ;), Craig, Chłopiec z Tubą, Piękny Nieznajomy oraz wielu innych.

Em ma dwie wkurzające ją siostry Sarę i Sophie. Ma dobrą rodzinę, uczy się całkiem dobrze, w drodze do szkoły wygląda za Pięknym Nieznajomym. Jednak, czy Piękny Nieznajomy w rzeczywistości jest taki czarujący i uroczy? Kiedy udaje się Em spotkać z nim, wreszcie może cokolwiek o nim powiedzieć. Ale to tylko tak pokrótce o DD, ponieważ to jego inicjały. Star to dziewczyna wzorowo, które ma świetne stopnie, zawsze spokojna i rozważna. Niestety jej rodzice są po rozwodzie. Amarylis mieszka z Ojcem, jego kochanką i jej dziećmi, których dziewczyna nie lubi. Chciałaby być z mamą, ale ta pracuje we Francji i raczej woli samotność. Gdy przyjeżdża już na zawsze zostają razem, bo tak naprawdę nie mogą bez siebie żyć. Lizzie.. tu dużo o niej nie wiemy. Jest dziewczyną bardzo bezpośrednią, czasem troszkę wredną, ale tak naprawdę w swojej paczce zawsze trzymie ze wszystkimi bardzo dobre stosunki. O jej rodzinie praktycznie nic nie było napisane.  Wszystkie trzy od gimnazjum, bodajże są najlepszymi przyjaciółkami. Każda inna od drugiej, a mimo to tak do siebie pasują. Może przeciwieństwa i różnice naprawdę się przyciągają? ;)

Książka młodzieżowa, o problemach nastolatków i ich związkach uczuciowych (tu mam na myśli przyjaźń). Tytuł niektórzy uważają za mało dobrany, lecz ja myślę, że tak naprawdę nieźle pasuje. Wiadomo każdy może postrzegać każdą książkę inaczej i mieć o niej inne zdanie. Jeśli by tak nie było to bo co by czytało się książki ? moja opinia jest bardzo pozytywna, pomimo tylu przeczytanych krytycznych recenzji. Polecam serdecznie !

Ocena: 9 / 10

2 komentarze:

  1. Już sam tytuł mi się bardzo spodobał :) I pomimo tego, że jest to książka młodzieżowa, a ja już troszkę starsza, to i tak z przyjemnością wpadnę w odwiedziny do świata tych dziewczyn.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo polecam tą książkę .. ;) Moim zdaniem jest bardzo fajna. ;D

      Usuń

Ja się dla Ciebie produkuje, to może i ty byś dla mnie choć komentarz zostawił?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...