26 sierpnia 2013

Robert Muchamore - Rekrut

Terrorystka nie otwiera drzwi obcym w obawie przed tajnymi funkcjonariuszami policji i agentami służb bezpieczeństwa. Jednak jej dzieci przyprowadzają swoich kolegów i biegają z nimi po całym domu. Kobieta nie ma pojęcia, że jedno z dzieci założyło podsłuch w każdym pokoju, skopiowało zawartość dysku komputera i sfotografowało notes z adresami. To dziecko pracuje dla CHERUBA.

Kłopoty. James ciągle się w nie pakuje. Jednak teraz nie jest nikomu do śmiechu. W obronie godności matki oszpecił siostrę miejscowego członka bandy. Grozi mu wydalenie ze szkoły i niezły łomot, po którym nie łatwo będzie mu się pozbierać. Jego kolega odwraca się od niego z obawy, że spotka go podobny los, co James'a. Niestety to nie koniec. Tego pechowego dnia on i jego siostra zostali pozbawieni ostatniej osoby, która była dla nich ważna. Co teraz się z nimi stanie?

Oszukałabym Was, gdybym powiedziała, że szybko z tego wyjdą. Siostra James'a trafia do swojego ojca, który nigdy nie był i nie będzie godnym i dobrym opiekunem. A chłopak? Niestety musi dać sobie radę sam w nowym miejscu. W Nebraska House. Nie jest to luksusowe miejsce. I nie trudno tu nie wpaść znów po uszy w kłopotach.

Robert Kilgore Muchamore angielski pisarz urodzony 25 grudnia 1972. Autor serii książek dla dzieci i młodzieży – CHERUB oraz Henderson's Boys.


Rekrut to pierwsza część serii CHERUB. Już na początku książki dowiadujemy się czym takim jest organizacja o tak dziwnej nazwie. Jednak co ona ma wspólnego z naszym głównym bohaterem? Bardzo dużo. To właśnie do tej organizacji trafia James, gdy jego świat powoli się wali, a on sam wpada w niezłe tarapaty. Jednak nie tak łatwo dołączyć do CHERUBA i chłopak musi się wykazać, a następnie przejść studniowe szkolenie. Jest to prawie niemożliwe, ponieważ jak zwykle James nie może obejść się bez problemów. Jeśli uda mu się przejść to szkolenie zostanie nieletnim agentem, a jeśli nie, będzie musiał wrócić do kampusu i dopiero za jakiś czas znów wziąć udział w tym przerażającym szkoleniu, w którym trzeba być niesamowicie wytrzymałym na każdą ewentualność. Zabawa dopiero się zaczyna.

Polubiłam James'a, pomimo tego, iż jest niezwykle pechowym chłopcem. Jednak ma w sobie coś niezwykłego. Tylko wybrani mogą dołączyć do CHERUBA, a mu się to udało. Mój ulubiony fragment w książce dotyczący naszego głównego bohatera to ten, w którym uczy się pływać. Można się nieźle uśmiać, ale i można zauważyć w tym momencie niektóre cechy chłopaka. Moją uwagę zwrócili też inni bohaterowie. Laura, siostra James'a, trochę dziwna, ale jednocześnie niezwykła dziewczynka. Amy, która uczyła James'a pływać. A także Kerry, która towarzyszyła chłopakowi podczas studniowego szkolenia.

Jakiś czas temu czytałam czternastą część CHERUBA. Sięgłam po początek serii jedynie dlatego, że zaciekawiła mnie tamta pozycja. Teraz mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że z chęcią przeczytam kolejne części, aż dotrę do czternastej i następnie jeszcze raz zagłębię się w treść tamtej pozycji. Jestem prawie pewna, że moje odczucia będą inne niż poprzednio, ponieważ już będę mieć jakiś ogląd sytuacji, co do poprzednich części.

Tą serię polecam głównie młodzieży, bo jest tu mowa o nieletnich agentach. Jednak nie sądzę, żeby był to wielki problem, jeśli po tę serię sięgnie także troszkę dojrzalszy czytelnik. Będzie to niezła odskocznia o cięższej literatury, ponieważ CHERUBA czyta się niezwykle lekko i przyjemnie. Z przyjemnością polecam :)

Rekrut. Cherub [Robert Muchamore] - KLIKAJ I SłUCHAJ ONLINE

2 komentarze:

 1. to nie jest coś w moich klimatach i jakoś nie czuje do niej pokusy, więc odpuszcze sobie :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrozumiałe, że nie każdemu podpadnie pod gust :)

   Usuń

Ja się dla Ciebie produkuje, to może i ty byś dla mnie choć komentarz zostawił?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...