07 sierpnia 2013

#1 "Kraj Kwitnącej Wiśni - Nihon" Reiko Yoshida, Mia Ikumi - Tokyo Mew Mew t.1

Oryginalny wydawca: Kodansha
Kto pamięta "Czarodziejkę z Księżyca"? Dziękuję. Pytanie drugie: kto wyobraża sobie opowieść w tym samym guście, ale o wiele bardziej zwariowaną? Acha. Rozumiem. W takim razie - sięgnijcie po serię "Tokyo Mew Mew". Ichigo Momomiya, gimnazjalistka jakich wiele... Nie. Po wypadku w muzeum to już nieaktualne. Bo co z tego, że, jak wiele koleżanek, podkochuje się w szkolnym koledze? Innym koleżankom w kulminacyjnym punkcie randki raczej nie wyskakują kocie uszy... nie rosną im ogony... wreszcie, inne koleżanki, w sytuacji, gdy źli kosmici rozpoczynają inwazję na ziemię, nie zmieniają się w kocie obrończynie prawości. Chyba. Chociaż...? Jak się okazuje, Ichigo ma jeszcze cztery towarzyszki, każdą z genami innego zagrożonego wyginięciem zwierzęcia. W piątkę stanowią drużynę o osobliwej nazwie "Tokyo Mew Mew". Wszystkim, którzy zagrażają przyszłości Ziemi, odpłacą dziś z nawiązką - miau!
Szalone? Otóż to. Ale coś w tym jest. Opowieść o Ichigo zapoczątkowała w Japonii modę na tak zwaną "truskaweczkę" oraz zainicjowała prawdziwy "pokojówkowy" boom na cosplayach. Manga doczekała się ekranizacji w postaci serialu anime oraz 2-tomowej kontynuacji - "Tokyo Mew Mew a'la mode". ...i wszystko jasne. Miau. 


Ichigo Momomiya to główna bohaterka. Zwykła gimnazjalistka do czasu, aż do jej ciała dostają się geny zagrożonego gatunku. Od tego czasu naszej bohaterce zaczynają wyrastać kocie uszy i ogon. Wraz z czterema towarzyszkami ma za zadanie uratować świat. Jednak nie jest to proste. W pierwszym tomie Ichigo musi odnaleźć pozostałe towarzyszki, lecz jak sami się przekonacie, ma bardzo dziwne do tego podejście. Dziewczyna może budzić trochę u czytelników mieszane uczucia. Jej sposób bycia wręcz zadziwia. Do tego jest na zabój zakochana w swoim koledze Masaya Aoyamie. Chłopak jest typem podziwianym przez dziewczyny. Mądry, wysportowany i przystojny. Czy jest możliwe, że coś między tą dwójką zaistnieje?

Moją uwagę jednak przykuła postać Ryo Shirogane. Otóż to on jest odpowiedzialny za to, kim stały się dziewczyny Tokyo Mew Mew. Jednak to nie to mnie ta intryguje w nim. Po prostu prawie nic o nim nie wiemy. Do tego ma dziwny stosunek do naszej głównej bohaterki. Jestem bardzo ciekawa tej postaci i tego, jaką rolę w niej odegra.

Cóż o reszcie dziewczyn z drużyny Tokyo Mew Mew na razie nie wspomnę, bo tego dowiecie się w mandze. Wielki plus manga ma ode mnie za jakość rysunków, a tym bardziej teł. Nie wiem dokładnie czemu, ale jakoś przykuły moją uwagę.

Manga pełna humoru, przeznaczona głównie dla dziewczyn. Myślę, że lepsza dla osób w wieku 13-16, ale może i starszy się spodoba. Postacie są przeurocze, wątki nie są złe, a główna bohaterka na pewno zapadnie w pamięci. Czym? To już sami przeczytajcie :)

"Odpłacimy Wam z nawiązką - Miau!"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ja się dla Ciebie produkuje, to może i ty byś dla mnie choć komentarz zostawił?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...