11 lipca 2012

P.D. Baccalario, A. Gatti - Na tropie sensacji. Magiczna zagadka

Detektywi... Kto kiedyś nie myślaCzy tł o tym, aby jednym z nich się stać? Albo kto nie oglądał różnych seriali lub filmów detektywistycznych? Mało kto tego nie chciał, nie robił. Ja sama też o tym kiedyś myślałam.

Zaułek Woltera, kamienica pod numerem 11. To właśnie tam jest tajne miejsce spotkań naszych detektywów. Co jakiś czas rozwiązują jakieś małe zagadki, ale właśnie natrafia się im niezła okazja na pokazanie swoich umiejętności detektywistycznych.

Wielki i wspaniały Mag Offenbach zostaje zaatakowany. Nikt nie wie kto jest sprawcą i dlaczego dopuścił się takiego czynu. Jedno jest pewne. Nasi detektywi na pewno nie przepuszczą okazji na rozwiązanie tej zagadki. Nie mogą jednak przeszkadzać policji, ani się ujawnić z własną inicjatywą. Dlaczego? Otóż to jest bardzo proste. Ojciec dwójki naszych detektywów właśnie zajmuje się ową sprawą. Komu się uda rozwikłać najpierw tą zagadkę?


Policja uważa, że sprawcą jest odwieczny rywal Offenbacha - Fenomenalny Fox. Jednak nie wszyscy się z tym zgadzają. Wróżka Otylia twierdzi, że ta sprawa ma głębsze dno. Do tego dochodzi zgubiony portfel, podmieniony frak i zaginięcie jednego z kelnerów. Czyli sprawa jest trudniejsza niż się wydawało.

W pewnym momencie do grupy detektywów dochodzi kolejny członek. Jest to matka naszego ukochanego rodzeństwa Nikoli i Simona, pani Walentyna Galiard. Czy dzięki niej uda się być bliżej rozwiązania tej sprawy?

Są ciągłe narady w tajemniczym pokoju, do którego wchodzi się przez tajne przejście w kominku, a rozmowy zwykle kończą się bardzo przyjemnie - wcześnie przygotowanym ciastem pani Jaśminy. I jak tu nie mieć ochoty na zagadki.

Książka jest przeznaczona dla dzieci i młodzieży, ale jest na tyle ciekawa i humorystyczna, że jestem pewna, iż dorosłym także się spodoba. Fabuła jest napisana tak, że trudno jest się oderwać. Same śledztwo naszych detektywów jest zawiłe i pełne wątpliwości. Cały czas okazuje się, że są na złym tropie, ale jak wiemy, każdy trop prowadzi do kolejnego, aż uda się rozwikłać sprawę.

Każdy bohater jest bardzo przyjemnie opisany. Każdy jest inny i każdy w inny sposób działa. Jednak najbardziej zaangażowane jest rodzeństwo Galiard. Nikola wraz z Simonem stoją na czele, są wszędzie gdzie można się czegoś dowiedzieć i wpadają na niesamowite pomysły.

Jest to zaskakująca i miła książka, która zachwyca swoją tajemniczością i humorem, a także urozmaica czytanie wspaniałymi, jak dla mnie ilustracjami. Polecam ją wszystkim, którzy chcą poczuć pewną magię i rozwiązać wraz z członkami zespołu z zaułka Woltera tą Magiczną zagadkę.

Tytuł: Magiczna zagadka
Autor: P.D Baccalario, A Gatti
Seria: Na tropie sensacji
Ilość stron: 176
Ocena: 9.5 / 10

Za możliwość przeczytania tej pełnej humoru i tajemniczości książki
dziękuję Zbrodni w Bibliotece


3 komentarze:

  1. Brzmi bardzo ciekawie, dlatego rozejrzę się za nią w wolnej chwili;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kuszące... ale wstrzymam się, i tak się obkupiłem ostatnio. Zapraszam na stosik: http://ksiazkaniegryzie.blogspot.com/2012/07/stosik-2.html

    OdpowiedzUsuń
  3. po raz kolejny czuję się zachęcona :D

    OdpowiedzUsuń

Ja się dla Ciebie produkuje, to może i ty byś dla mnie choć komentarz zostawił?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...