26 maja 2012

Sarah Rubin - Tańcząca

Tańcząca to książka o marzeniach, przyjaźni i samodzielności oraz ciężkiej pracy. Główna bohaterka Casey Quinn marzy o nauce tańca. Uważa sama, iż urodziła się by tańczyć. Jej babcią ją popiera w dążeniu do spełnienia marzeń o tańcu, a  mama mówi jej, aby zajęła się czymś pożytecznym. Na drodze dziewczynie do szczęścia stoi jedna z jej koleżanek z klasy Ann-Lee. Chodzi ona na lekcje baletu, na które nie stać Casey. To właśnie przez nią, a może nawet dzięki niej dziewczyna chcę wyruszyć do Nowego Jorku na przesłuchania do szkoły baletowej. Codziennie ciężko pracuje w szpitalu na bilet do Nowego Jorku. Czy uda jej się dostać do szkoły baletowej w Nowym Jorku? Czy spełnią się jej marzenia o tańcu?


Książkę tą dostałam na Boże Narodzenie. Jakoś długo zwlekałam z jej przeczytaniem. Nareszcie niedawno po nią sięgnęłam i... I nie mogłam się po prostu od niej oderwać. Jest ona po prostu wspaniała. Opowiada o tym, że marzenia są czymś, do czego powinniśmy dążyć. Główna bohaterka nie ma prostych warunków do spełniania marzeń. Jej taka zginął na wojnie, gdy była bardzo małą dziewczynką. Mama i babcia pracują w szpitalu jako sprzątaczki. Starcza im jedynie na najpotrzebniejsze rzeczy. Jednak się nie przejmują. Są szczęśliwe z tego co mają. Z tego, że są razem.
Babcia Casey wciąż powtarza:
" Sięgaj gwiazd! Jeśli ci się nie uda, to może chociaż wylądujesz na Księżycu. "
Uważam, że każdy powinien się odnieść do tego cytatu i ustawić sobie je na motyw przewodni ;)

W dzisiejszych czasach ludzie często zapominają o własnych marzeniach. O tym, że mają do czegoś szczególny dar. Dziś liczą się jedynie pieniądze i praca, która dawałaby nam jak najwięcej zysku. Ludzie robią coś dla pieniędzy, a nie dlatego, że to po prostu lubią.

W tej książce jest pokazany motyw, że mimo przeciwności losu można dojść do upragnionego celu, spełnienia marzeń. Jakby tego było mało autorka ukazała więź przyjaźni, która łączy dwie dziewczyny, które chcą spełnić swoje marzenia. 

Książkę polecam wszystkim, i strarszym i młodszym, może nie tym najmłodszym ;) Polecam ją tym, którzy chcą spędzić mile czas z lekką i pokazującą, że każdy może spełnić marzenia. Sięgajcie po tą książkę bez chwili zawahania ;)

Tytuł:  Tańcząca
Autor: Sarah Rubin
Ilość stron: 272
Ocena: 10 / 10

11 komentarzy:

 1. Cytat rzeczywiście bardzo mądry i motywujący. :)
  Po książkę może kiedyś sięgnę jeśli akurat wpadnie mi w ręce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli znajdę to na pewno się suszę :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham taniec, więc ta książka to mój must have.:D

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się ciekawie. A okładka do tego taka ładna. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mimo zachęcającej recenzji, to książka nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widziałam ją kiedyś w promocji i po twojej recenzji stwierdzam, że może jednak zakupię ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. http://czytamfajneksiazki.blogspot.com/
  SERDECZNIE ZAPRASZAM :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam ją i potwierdzam. Książka jest na prawdę świetna. Sama też uwielbiam taniec więc było jeszcze lepiej. Czyta się ją sprawnie, ja skończyłam za tzw. jednym posiedzeniem bo tak mnie wciągnęła. Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń

Ja się dla Ciebie produkuje, to może i ty byś dla mnie choć komentarz zostawił?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...