18 sierpnia 2012

Lurlene McDaniel - Cena Miłości

Pierwsza klasa liceum. Nowy rok szkolny, nowa szkoła, nowi nauczyciele. Ryan Piccoli musi się z tym zmierzyć. Jest bystrym, przystojnym i pełnym humoru nastolatkiem. Wolny czas spędza ze swoimi znajomymi. Nauczycielka z historii, Lori Settles okazuje się piękna, miła i pociągająca. Zwracają na nią uwagę wszyscy chłopacy w szkole, a nawet nauczyciele. Ryan jest nią zauroczony. Cały czas myśli o tym, by ją przynajmniej dotknąć. Z biegiem czasu zaczynają się do siebie zbliżać. Jednak czy to dobry pomysł, by nauczycielka i uczeń byli w takiej zażyłości ? Wszystko zaczyna się wymykać spod kontroli i niedługo oboje będą musieli ponieść tego konsekwencje.

To jest moja druga książka tej autorki. Pierwsza mnie bardzo zauroczyła, dlatego postanowiłam przeczytać i tą. Jednak gdy pierwszy raz po nią sięgnęłam to nie potrafiłam jej całej przeczytać. Zaczęłam i po prostu ją zostawiłam. Teraz postanowiłam do niej wrócić i ją jeszcze raz przeczytać, ale tym razem już w całości. I ta historia mi się spodobała. Wciągnęła mnie i trudno było mi ją zostawić w połowie, no ale jakoś się oderwałam :)


Ryan Piccoli to główny bohater. Jest to piętnastolatek, który właśnie trafia do pierwszej klasy liceum. Nie ma matki, a jego ojciec w kółko podróżuje, by im się dobrze żyło. Tak więc całymi dniami siedzi sam w domu. Jednak ma swoich znajomych i często spędza z nimi czas. Są bardzo do siebie przywiązani, lecz chłopak zaczyna się od nich oddalać. Jego uwagę przykuwa teraz pociągająca nowa nauczycielka historii. Nie jest to zły chłopak, ale widać, że brak kontroli dobrze mu nie służy.

Lori, jego nauczycielka nie miała miłego dzieciństwa i źle wspomina te czasy. Od razu wpadł jej w oko ten młody człowiek. Od początku wiedziała czego od niego chce. I to się stało. Jednak przez nieostrożność zostali przyłapani i nie skończyło się to najlepiej.

Podobało mi się prowadzenie całej tej historii. Była pokazana z różnej strony. Z punktu widzenia Ryana, Lori, a także Honey - najlepszej przyjaciółki Ryana. Jest to dużym plusem. Co mi się jeszcze podobało? Autorka zanim zaczęła pisać tą książkę wgłębiła się do porządku w przedstawiony temat, co było widać w książce. Końcówka także mnie trochę zaskoczyła i jak dla mnie to jest jedna z niewielu książek, w których jest dość fajna końcówka, która spodobała się mi.

Minusy... Powiem szczerze, że sama nie wiem. Temat nie był wcale taki banalny, bo raczej nie jest łatwo pisać o takich sprawach. Jednak autorka postarała się i napisała świetną książkę, godną polecenia i oczywiście naszej uwagi, uwagi czytelników.

Tytuł: Cena Miłości
Autor: Lurlene McDaniel
Ilość stron: 160
Wydawnictwo: Lucky
Ocena: 8 / 10

10 komentarzy:

 1. Pamiętam! Pamiętam, jak czytałam tę książkę w gimnazjum i myślałam sobie, że jest niezwykle kontrowersyjna, ciekawa i świetna. Więc chyba teraz też bym uznała, że w miarę dobra :)
  written-by-bird.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że tego rodzaju książki mam już za sobą, niemniej jeśli natknę się na tę pozycję w bibliotece, skorzystam z okazji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. okładka przykuwa moją uwagę, jednak sama fabuła już nie
  raczej więc odpuszczę lekturę

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam już jakiś czas temu inną książkę z tejże serii. Może sięgnę i po tą ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. O, chętnie do niej zajrzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam o tej książce, ale bardzo mnie zaciekawiłaś swoją recenzją i dlatego chętnie przyjrzę się bliżej ,,Cenie miłości''.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszy raz o niej słyszę, ale naprawdę mnie nią zainteresowałaś:) Dobrze, że niektóre książki dla nastolatków są tak ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wszystkie, ale jest dużo, które są bardzo ciekawe :)

   Usuń

Ja się dla Ciebie produkuje, to może i ty byś dla mnie choć komentarz zostawił?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...